M I L Í   R O D I Č E ,

děkujeme, že jste navštívili se svými dětmi stomatologickou ordinaci. To nejlepší, co můžete pro zuby vašich dětí udělat, je pravidelně navštěvovat dětského stomatologa. 

Děti dětem

Realizujete zajímavým způsobem program ZDRAVÉ ZUBY u Vás na škole? Pošlete nám své fotografie nebo nás pozvěte na natáčení práce dětí k Vám do školy. Rádi Vaši práci zveřejníme.

Obrázky, poznámky, texty na téma zubní zdraví – to vše nám zasílají děti ze základních škol. Zde jsme uveřejnili ty nejpovedenější.

Práce dětí ze ZŠ Sadská pod vedením paní učitelky J. Dobré

práce dětí ze ZŠ Sadská

práce dětí ze ZŠ Sadská

práce dětí ze ZŠ Sadská

práce dětí ze ZŠ Sadská

 

Práce dětí ze ZŠ Nedvědova Olomouc

Práce dětí ze ZŠ Nedvědova Olomouc

Práce dětí ze ZŠ Nedvědova Olomouc

 

Práce ze ZŠ Sadská

Děti ze ZŠ Sadská

Práce ze ZŠ Sadská

Holčička ze ZŠ Sadská

Holčička ze ZŠ Sadská

 

Ostatní práce

Práce ze ZŠ Sadská

Práce ze ZŠ Sadská

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z oblasti literární tvorby

Ahoj všem. Je mi 10 let a chci vám říci básničku o zdravých zubech...

Zubní kaz si na mém zubu
místo našel,
já k zubnímu lékaři rychle zašel.

Vyvrtal mi zoubek bolavý,
už mě nic nebolí,
jsem zdravý.

Šimon Uhlíř

ZDRAVÉ ZUBY jupí jí,
děti se s nimi radují.
Kartáček, pastu
zoubky potřebují
ať krásné je potom mají

Eva Šenková

ZDRAVÉ ZUBY mít je prýma, nepomáhá vazelina, pomůže Ti pastička a výživná mastička. Čokoláda, ta je dobrá, ale zubům nechutná. Zuby říkaj: "To je hrůza, odporná a nechutná. Jablíčko si dáme rádi, ale sladké nechceme, jsou to malé bakterie, odporné a ničivé."

Pavel, 10 let

...jsem žákyně třídy 3. A a pro své zuby udělám cokoliv. Zrovna dnes jsem byla na uzdičce. Ze začátku jsem na injekci vůbec nechtěla a brečela jsem. Ale potom jsem zadržela dech a ta injekce jenom malinkoto tlačila. Pak mi paní zubařka Blanka Votrubová uzdičku ušmikla a já jsem to doopravdy, ale doopravdy necítila. Proto říkám všem dětem, které se toho bojí, že ta injekce je jenom jako když si propiskou tlačíte na kůži. Pak to doopravdu necítíte. Pak se budete mít, protože budete muset jíst nanuky.

Ellen, 9 let

Velice ráda se zúčastním vaší soutěže, přesto, že zdravé zuby už nebudu mít nikdy. Ale chtěla bych vzkázat všem soutěžícím, aby o svoje zuby pečovali, protože zdravé zuby = štěstí.

Lucie, 7 let

dobrý den zdravé zuby jmenuji se Katka vlková a je mi 8let píši vám protože se o vás učíme a já při troše štěstí jsem na vás narazyla a líbilo se mi to.

Katka Vlková, 2. B